Çocuklukta Piyano Eğitiminin Sağladığı 7 Kazanım

Çocuklukta Piyano Eğitiminin Sağladığı 7 Kazanım
01-01-1970 tarihinde eklendi.
Çocuklarımıza piyano eğitimi verdiğimizde çocuklarımız sadece harika bir müzikal maceraya atılmakla kalmaz bunun çok ötesinde bütün bir hayatı boyunca taşıyacağı yaşam becerilerine de sahip olur.

Çocuklarımıza piyano eğitimi verdiğimizde çocuklarımız sadece harika bir müzikal maceraya atılmakla kalmaz bunun çok ötesinde bütün bir hayatı boyunca taşıyacağı yaşam becerilerine de sahip olur.

Çok çalışmayı öğrenir. Her istediğini kolaylıkla elde ederek geçen, üretimden kopuk bir çocukluk dönemi bireyin hayatının geri kalanında ciddi zorluklar yaşamasına neden olur. Piyano çalmayı öğrenmek belirli bir disiplin ve yoğunlukta çalışma pratiği ister bu gerçek yetişkinler için ne kadar geçerliyse çocuklar için de o kadar geçerlidir. Dolayısıyla çocukluk döneminde piyano eğitimi almak, bireyin üretken bir hayat sürmesi için ailenin yapabileceği müthiş bir yatırımdır.  

Odaklanmayı öğrenir. Çocuklarımızın içine doğduğu dünyada gelişme çağında bir birey için sosyal medyanın ve çoklu ekran kullanımının getirdiği en ciddi kayıp konsantre olma becerisinin yitirilmesidir. Piyano çalmak ve piyano eğitimi çocuğunuza odaklanmayı öğretmek için harika bir çözümdür.  

Sorumlu olmayı öğrenir. Piyano eğitiminin bir bölümünde çocuğunuz eğitmenden ve sizden bağımsız olarak kendi kendine pratik yapmadan durumundadır. Bu çocukluk dönemi bağlamında ele alındığında bir zaman planı çerçevesinde hareket etmeyi gerektirir. Çocuğunuz piyano eğitimi boyunca başta zaman planına sonra da eğitmenine ve size karşı sorumluk alır.

Ayrıntılara dikkat etmeyi öğrenir. Piyano eğitimi çocuğunuza sesler arasındaki nüansları fark etmeyi ve önemsemeyi öğretir. Bu kazanım çocuğunuzun, müzik eğitimi almayan insanların büyük çoğunluğu için aynı algılanan seslerin arasındaki farkları hissetmesini ve önemsemesini sağlar.

Kendine güvenmeyi öğrenir. Piyano eğitimi almak için çocuğunuz ne kadar güçlü destekler alırsa alsın, sonuçta ortaya çıkan sonuç çocuğunuzun iradesine bağlıdır. Çocuğunuz bir eseri çalarken aldığı destekten bağımsız olarak tamamen kendi başınadır ve ortaya çıkan başarıdaki payın bilincindedir. 

Yaratıcı olmayı öğrenir. Yaratıcılık bir müzisyenin can damarıdır. Piyanistler bunu yalnızca müzikal fikirleri ifade etmek için değil, aynı zamanda yeni müzik öğrenirken ortaya çıkan fiziksel ve zihinsel engelleri aşmak için de kullanırlar.

Sebat etmeyi öğrenir. Bir müzik parçasının yarısını çalmak pek de tatmin edici değildir bu nedenle çocuğunuz gerçek anlamda tatmin olmak için ilk yarısını öğrendiği bir eserin diğer yarısını da öğrenmek durumunda kalacaktır. Bu da uzun bir çalışma ve sebat etmeyi gerektiren bir uğraştır.

Günümüzde ve gelecekte çalışma yaşamında; çok çalışmayı bilen, iyi odaklanabilen, dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınan, sorumluluk bilinci gelişmiş, ayrıntılara önem veren, kendine güvenen, yaratıcı bireyler rakiplerine göre tercih nedenidir. Başarılı bir iş yaşamı için bugünden yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri de çocuğunuza piyano eğitimi aldırmaktır. Üstelik bu eğitim sürecinin sağlayacağı kalıcı kazanımlar çocuğunuzu hayatının her alanında daha donanımlı kılacaktır.

Çocuğunuzu yaşamda başarıya hazırlayın, çocuğunuza piyanoyu tanıtın.

Çocuklar için alabileceğiniz piyanoyu bu bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Piyano Zekayı Geliştirir

Piyano Eğitimi el-göz koordinasyonunu geliştirdiğinden, çocukların yazı yazmayı daha kolay öğrenmelerini sağlar. Bunun yanı sıra güzel el yazısı yazma yeteneği de geliştirir.

Müzik Bedenin De Gıdasıdır

Mozart'ın piyano sonatlarını dinleyen hastaların diğer hastalara göre çok daha hızlı iyileşme gösterdiği tespit edilmiş. Müzik dinleyen hastaların kalp ritmleri ve tansiyonları çok daha hızlı normal değerlere gelmiştir.

Piyano El-Göz Koordinasyonunu Geliştirir

Piyano Eğitimi öncelikle el-göz koordinasyonunu geliştirdiğinden çocukların yazı yazmayı kolay öğrenmelerini sağlar. Bunun yanı sıra güzel el yazısı yazma yeteneği geliştirir.

Türkiye'nin Piyano Marketi Olarak Tüm Marka Modeller En Uygun Fiyatlarla Sizlere Sunmaktan Gurur Duyuyoruz.

Sağ ve sol beyni aynı anda kullanmak beyindeki sinirsel bağlantıları güçlendirir. Piyano ve IQ arasındaki bağlantı oldukça çarpıcı! Okul öncesi çağlardan itibaren piyano dersi alan çocukların IQ'ları %50 oranında artıyor!

Mareşal Çakmak Mah. Polatlı 2. Cadde 13 - 28 Sincan Ankara

312 261 08 88
kokeymusic@hotmail.com
Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.